OGŁOSZENIE: Pełny dostęp do tego forum mają tylko osoby posiadające zarejestrowane konta, jeśli już je posiadasz, zaloguj się, jeśli nie, załóż i potwierdź swój mail.

Witaj! ZALOGUJ SIĘ Logowanie Rejestracja

Lenovo ideapad 100s - Problem z baterią

Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Zacznę od tego że nie wiedziałem gdzie wstawić wątek, więc napisałem w tym dziale. Jeśli coś nie tak, niech Seba mi powie  Wink 


A teraz do sedna...

Ostatnio mam problem z moim laptopem, a raczej baterią gdzie zaczyna świrować. I to od tak! Działała stabilnie, aż tu nagle cyk... : 
- Poziom zużycia ponad 40%
- Laptop działa max 10 min na baterii
- Prędkość rozładowania - 494 W

Huh  No i o co tu chodzi ????  Huh

Oczywiście liczby które podałem są zmienne, ale bliskie sobie, lecz co ciekawe powiem że zdarzy się nawet przy moim uparciu i po 20 restartach poziom zużycia znika, pokazuje mały procent jak w każdym akumulatorze, laptop działa na baterii ponad godzinkę.

Próbowałem kalibracji, też nic. Rozbierałem laptopa i sprawdzałem czy akumulator nie jest uszkodzony, ale nie wygląda. 

[Obrazek: 540d4846f5386.bmp]


Od jakiegoś czasu nawet wyłączyłem w nim całkowicie tryb turbo na procku żeby mniej mocy pobierał (normalnie x20 - 1599.95MHz, turbo x31 - 2479.92MHz ). Powiem że to "niby" zadziałało i wydłużyłem czas na baterii, no ale tak szczerze różnica "kopnięcia" jest duża i musiałem sobie odpuścić dużo programów (nawet Youtube w 720p lekkie przycięcia miał XD)


[Obrazek: 3b18992495cf4.bmp]


Te Lenovo ma już swoje lata i możecie pisać że akumulator do wymiany, ale nie wydaje mi się że tak z dnia na dzień by się coś stało, gdzie też jak pisałem wyżej po którymś uruchomieniu bateria wraca do normy i do wyłączenia komputera nie ma problemu.

PROSZE.JPG  Proszę pomóżcie  PROSZE.JPG
Odpowiedz
#2
sorry ale dopiero teraz zauważyłem ten twój post Zaskoczony

ten problem wygląda że coś jednak nie tak jest z akumulatorem, może już jakieś pojedyncze ogniwo w nim wysiada  Uuuuu

a może elektronika w nim głupieje  Yyy

jeśli były to problem samych wskazań w programie to można by to zignorować ale jeśli laptop ci nie wytrzymuje dłużej jak kilkanaście minut no to już fizyczna wada akumulatora   Aaaa
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości